Erdoğan’dan MKE Müdürü’yle alakalı ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirerek, “Bu zat bulunduğu makamın adamı değil. Siyaseti öğrenememiş. Sahiden çırak dahi olamamış. Ona çok yakışacak ifadeler var da, edebim müsaade etmiyor. Allah bu tiplerden Türk siyasetini, Türk demokrasisini korusun” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kıldı. Erdoğan cami çıkışında medya mensuplarının suallerini yanıtladı.

Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik ifadeleri hasebiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, “Bu zat bulunduğu makamın adamı değil. Siyaseti öğrenememiş. Sahiden çırak dahi olamamış. Ona çok yakışacak ifadeler var da, edebim müsaade etmiyor. Geçen söyledim zaten. Siyasi sapık dedim. Neden dedim? Bakanımız benim partimizin kuruluşundan itibaren dava arkadaşımdır. Onun inancı noktasındaki değerlerini değerlendirmeye bu zatın yeri el vermez. Bir kasetle geldiği makam var. Şayet bu kaset olayı olamasaydı o makama gelemezdi. Sayın Baykal’ın yanından çıktıktan sonra ‘hayır böyle adaylık düşünmüyorum’ diyen kişi sonrası gün aday oldu. Akşam başka, sabah başka böyle bir tip. Allah bu tiplerden Türk siyasetini, Türk demokrasisini savunsun diyorum . Allah CHP’yi de savunsun diyorum. CHP’ye gönül vermiş hanımların, Türkiye’de kadınlara karşı yapılmış olan bu hakareti çok fark değerlendirmeleri gerekirdi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’nin “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçunun iptaline yönelik mütalaa kararı almasına ilişkin, “Bu bir rutindir. Bu tür müracaatlarda 10 gün içinde yanılmıyorsam esasa girmenin kararını verir, ondan sonra da yine yanılmıyorsam bir ay içerisinde de bunu görüşür, koşul olan yanıtı verir. Olay bu rutinin işlemesidir” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLIĞI VASFINI TAŞIMASININ DOĞRU BULMUYORUM”
Terör yandaşlarının vatandaşlıktan çıkarma önerisi de değinen Erdoğan, “Bu bulaşanlar da dahil. Bunların hepsi. Bunların 4 tane versiyonu var. Bunlardan en ağır olanı budur. Bunlar zati başka tür vatansızlık veya yurttaşlık arıyorlar. Bunları oraya sevk etmek lazım. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığında Türk milletine hıyanet olamaz. Bu hıyanet içinde olanların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı niteliğini taşımasının doğru bulmuyorum” diye konuştu.

“BÖYLE BİR SIRRI DEŞİFRE ETMESİ YANLIŞ BİR OLAYDIR”
MKE Müdürü’nün tutuklanmasıyla alakalı suallen bir suale Erdoğan, “Bunlar karakter meselesi. Buna benzer şeyler çıkabilir. Tutuklandı. Süreç işlemiş oldu. Buna benzer şeyleri her yerde eşit gelebilirsiniz. Temenni ederiz ki bunlar hiç olmasın. Bu çok üzücü bir olay. Böyle bir sırrı deşifre etmesi yanlış bir olaydır. Yargı onunla alakalı gereği yapacaktır” şeklinde yanıt verdi. 

Bir önceki yazımız olan MHP olağandışı kongreye gidiyor! başlıklı makalemizde devlet bahçeli, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply