Gül’den ‘Nusaybin’ açıklaması

Gül, bu haftaki Cuma Namazı’nı kılmak için Orman Bölge Müdürlüğü içinde yer alan Fatih Ormanı Camisi’ne gitti. Gül’ün namaz kılacağı cami girişinde çevreninde güvenlik önlemleri alınırken, cemaat içeriye üst araması yapılarak girdi. Namazın hemen peşinden vatandaşlarla selamlaşan ve onlarla hatıra resimi çektiren 11’inci Cumhurbaşkanı, çıkışta gazetecilerin gündeme ilişki suallerine yanıt verdi.

“MEKANLARI CENNET OLSUN”

Eski yakın savunma ekiplerinden iki bomba imha uzmanının Nusaybin’de şehit düşmesine ait yöneltilen suale Gül, “Bizim Bomba İmha ekibimizden de arkadaşlar var. Birbirinden değerli Binbaşı, Emniyet Amiri; hepsi de büyük fedakârlıklar içerisinde görevlerini yapıyorlar. Hepsine Allah’tan rahmet eylesin. Mekânları cennet olsun. Başta aileleri ve bütün milletimize baş sıhhati diliyorum. Hem polis teşkilatına, hem silahlı kuvvetlerine baş sıhhati diliyorum” dedi.

“BUNLARI KONUŞMAK TATSIZ ŞEYLER”

Abdullah Gül, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Salı günkü Grup Toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sözlerini de soran gazetecilere, “Bu kadar şehidin olduğu bir dönemde bunları konuşmak doğrusu ayıp olur. Bunlar olmaması koşul olan mevzular. Bu kadar şehit; her gün 5 tane 10 tane şehidin olduğu bir memlekette bunları konuşmak tatsız işler” cevabını verdi.

Gül, yapılan açıklamaların hemen peşinden vatandaşların yoğun sevgi gösterileri arasında camiden ayrıldı.

SADIK KAHRAMAN

Bir önceki yazımız olan Erdoğan'dan MKE Müdürü'yle alakalı ilk açıklama başlıklı makalemizde cumhurbaşkanı erdoğan, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply