MYP Lideri Yılmaz: ‘Azerbaycan’ın yalnız olmadığı duyuru edilmelidir’

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, yazılı bir izah yaptı. Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Hükumete hemen Kafkas cephesinde ortak tatbikat öneriyorum. Azerbaycan’ın yalnız olmadığı fiilen bütün dünyaya duyuru edilmelidir. Azeri kardeşlerimiz bu savaşta 80 milyon bir Türkiye ile birlikte olduklarını bilmelidirler. Türkiye hükumet kararları dışında halk olarak sivil inisiyatifleri ile de Azerbaycan’a her türlü parasal içsel desteğe hazır olacaktır” dedi.

“DÜNYA BAŞINA BELA ARIYOR”
Yılmaz yaptığı izahta Bütün dünya yine Türk milletine ait topraklar üzerinde operasyon için düğmeye bastığını iddia ederek, “Bütün Dünya Türkiye’de ortaya çıkan son 14 sene içindeki milli idare politika zayıflığını fırsata çevirmek ile alakalı geri durmamıştır. Gördük ki bir sefer daha Türkiye sorumsuz ve ciddiyetsiz özellikle dış dünyaya karşı dik durmadan yönetilebilecek bir ülke değildir. Bütün dünya yine Türk milletine ait topraklar üzerinde operasyon için düğmeye basmış durumdadır. Amaç Balkanlardan Hazara bütün Anadolu’da Müslüman-Türk varlığına son vermektir. Hangi mantıkla sınırlarımız açıldı? Hangi akla hangi dine hizmet ile Yezidi, Dürzü ve Ermeni unsurlar ülkemize sokularak Türkiye’nin demografik yapısı ile oynandı?Şimdi 4 milyona yakın dini İslam olmayan ırkı Türk olmayan Yezidi, Süryani Ermeni, Dürzü halklar bu ilkenin içine dolduruldu. Bu ne demek? Bu milletin kızı evladı bir kuşak sonra sokaklarda neyle karşılaşacağı belli olmayan bir geleceğe teslim edildi demektir” diye konuştu.

“AVRUPA KENDİNİ KORUDU BİZ İSE ÇÖPLÜK HALİNE GELDİK”
“Avrupa ülkeleri bu göç dalgasında kendisini en iyi şekilde korudu” diyen Yılmaz, “Türkiye ne yaptı? Hükümet eli ile ülke halkının geleceği yalan bir insanlık hikayesi ile aldatılarak ne oldukları belli olmayan unsurlara teslim edilecek şekilde sokaklar güvenlikten yoksun hale getirildi. Bir ülkeye göç alınır lakin elenerek seçerek belirli bir seviye de kontrole tabi tutarak senin gelenek ve göreneğine uygun olarak ancak yapılır” ifadesini kullandı. 

Bir önceki yazımız olan Gül’den 'Nusaybin' açıklaması başlıklı makalemizde abdullah gül, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply